24 Hour Results

1.) Shan Riggs-124 mi 23:37 (Overall Winner)

2.) Jon Noll-115.7 mi 23:35 (2nd Place Male)

3.) Zachary Pligge-111.75 mi 22:54 (3rd Place Male)

4.) Brenda Johnson-107.9 mi 22:56-Female Course Record 

5.) Bill Kulwicki-104.050 mi

6.) Kyle Lemke-102.3 mi

7.) Roxanne Carr-100.2mi 22:28:28 (2nd Place Female)

8.) Tommy Ferry-100.2 mi 22:27:54

9.) Katerina Claiborne-92.15 mi (3rd Place Female)

10.) Suanna Maines-89.05 mi

11.) Loli Arosemena-80.60 mi

12.) John Baughman-77.50 mi

13.) Eliezer Ventura-75.65 mi

14.) Traci Lambert-Cwerenz-73.30 mi

15.) Charles Bennett-72.30 mi

16.) TR Maloney-71.30 mi

17.) Anastasia Andrychowski-71.3 mi  17:57:28

18.) Barry Smoloff-71.3 mi 23:09

19.) Jerrett Halter-68.20 mi 18:37

20.) Crystal Hutchings-68.20 mi 19:03

21.) Douglas Beattie-65.10 16:28

22.) Jim Halsey-65.10 mi 21:55

23.) Nicole Swanson-62.00 mi 15:24

24.) Rich Marr-62.00 mi 16:15

25.) Zacc Hutchings-62.00 mi 19:18

26.) Marisol San Emeterio-62.00 20:36

27.) Sherri Decoursey-57.55 mi

28.) Jennifer DeSalvo-54.45 mi

29.) Todd Korpiva-53.95 mi

30.) Scott Finger-52.70 mi 12:17

31.) Tom Scott-52.70 mi 19:14

32.) Sanatan Curchak-52.7 mi 22:47

33.) Scott Kummer-50.10 mi

34.) Dovi Kummer- 50.10 mi-1st Place Canine!

35.) Kirk Vanooteghem-46.50 mi

36.) Eric Kiszenia-40.30 mi 9:00

37.) Anthony Gardner-40.30 mi 11:46

38.) Jake Burkhart-37.20 mi 9:22

39.) Julie Bane-37.20 mi 11:47

40.) Brian Patterson-37.20 mi 21:58

41.) Scott Zielke-34.10 mi 8:17

42.) Dorothy Krieger-34.10 mi 10:03

43.) Eric Kiszenia-34.10 mi 12:05

44.) Sirius Halter-31.00 mi-2nd Place Canine!

45.) Barbara Kiszenia-31.00 mi

46.) Tracy Eaves-21.70 mi

47.) Charles Moman-18.60 mi

12 Hour Results

1.) Chris Junken-64.75 mi 11:22 (1st Place Male)

2.) John Stewart-63.75 mi 11:30 (2nd Place Male)

3.) James Faford-57.80 mi 11:26 (3rd Place Male)

4.) Mark Lapa-52.70 mi 11:23

5.) Tony Cesario-52.70 mi 11:48

6.) Chad Flint-51.35 mi

7.) Thomas Rademacher-51.10 mi

8.) Mark Grabill-38.95 mi

9.) Mercy Brava-34.10 mi (1st Place Female)

10.) Roxana Lewis-31.00 mi (2nd Place Female)

11.) Eugene Defronzo-27.90 mi

6 Hour Results

1.) Adam Weber-37.95 mi 5:47 (1st Place Male)

2.) Sherri Harrell-36.35 mi 5:36 (1st Place Female)

3.) Scott Thompson-33.75 mi 5:26 (2nd Place Male)

4.) Ali Smith-32.50 mi (3rd Place Female)

5.) Paulius Berenis-32.25 mi (3rd Place Male)

6.) Eric Bales-31.00 mi 5:44

7.) Vicki Brassil-31.00 mi 5:58

8.) Paul Dixon-28.9 mi

9.) Jennifer Leslie-27.90 mi

10.) Elizabeth Amundsen-26.05 mi

11.) Lonnie Camp-25.05 mi

12.) Jadon Camp-23.95 mi-Youngest Runner

13.) Lori Stephens-22.70

14.) Erin Patino-22.20 mi

15.) Julie Yonek-21.70 mi 4:29

16.) Mary Bales-21.70 mi 5:09

17.) Vicky Lapa-21.70 5:42